İzmit saat kulesi tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. İnsanların bu tarihi bölgeyi ziyaret edip saat kulesinin güzelliğini görmek istemeleri oldukça doğaldır. Her geçen yıl ise ziyaretçisi daha fazla olan saat kulesinin ziyaretçileri saat kulesinin tarihi ve diğer pek çok özelliği için orayı ziyaret etmektedir. İnsanların burayı ziyaret etmesi ile beraber pek çok güzel manzara ortaya çıkmaktadır. İnsanlar, saat kulesine fotoğrafçılık için dahi gitmektedir. Fotoğrafçılık ise İzmit saat kulesine çok yakışmaktadır. Saat kulesinin mimarı yapısı ile birlikte birlik olan fotoğraflar, fotoğrafçılığın başka bir seviyeye ulaşmasını sağlamaktadır.

İzmit Saat Kulesinin Büyüsü

İzmit saat kulesi efsanesi İzmit saat kulesinin tarihinin ne kadar eski döneme kadar uzandığını göstermektedir.  İzmit saat kulesinin yapımı sırasında kesme taş ve mermer kullanımı yapılmıştır. Yapılan saat kulesi ise şehrin bir nevi simgesi haline gelmiştir. İzmit’te bulunan saat kulesinin pek çok ziyaretçisinin olmasının yanı sıra burada fotoğrafçılığın yapılması da oldukça yaygındır. Fotoğrafçılar, fotoğraf çekmek için sıklık ile burayı tercih etmektedirler. İzmit saat kulesinin görünümü ve bulunduğu konum dahilinde buranın fotoğrafçılığa açık olması söz konusudur. İnsanlar ise bu fırsatı değerlendirerek fotoğraf çekimlerini burada gerçekleştirmektedirler.

İzmit saat kulesi hakkında bilgi kısaca verecek olursak yapılış amacının Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. Yıldönümü anısına yaptırılmıştır. Sultan II. Abdülhamid dönemi ise 33 yıl sürmüştür. 33 yıllık bu süre zarfı boyunca ise ayakta kalabilen 3 yapı içerisinden bir tanesi ise İzmit saat kulesidir. Bu durum da saat kulesinin önemini göstermektedir. 1901 yılında yapılan saat kulesinin günümüze kadar uzanması onun önemini tekrar gözler önüne sunmaktadır.

İzmit saat kulesinin tadını uzunca çıkarmak isteyen bireyler vardır. Bu bireyler için ise İzmit saat kulesi kiralık daire avantajlarından yararlanabilirsiniz. İzmit saat kulesinden daha uzun süreli yararlanmak isteyen kişiler bu avantajları kullanarak daha keyifli ve daha uzun vakit geçirebilirler. Kocaeli ilimizde yaşamayan bireyler için İzmit saat kulesinin yakınlarında bulunan kiralık dairelerden birini tutmak kişinin dilerse yalnızca kendisi dilerse de sevdikleri ile birlikte vakit geçirebilmesi için önemlidir. İzmit saat kulesinin manzarası ile birlikte bir evde birkaç gün geçirmek dahi insanlara büyük bir enerji vermektedir.

İzmit Saat Kulesine Nasıl Ulaşabiliriz

İzmit saat kulesi kişileri pek çok açıdan etkilemektedir. Peki ya İzmit saat kulesi nerede? İnsanlar İzmit saat kulesine ulaşmak için yapmanız gereken yalnızca Kocaeli iline gitmelidir. Kocaeli’nin Kemalpaşa ilçesinde bulunan İzmit saat kulesine ulaşım toplu taşıma araçları aracılığı ile de olabilmektedir. Ulaşımın kolaylığı ile beraber Kemalpaşa’ya özel araçlar ile de ulaşım yapılabilir. Bu sayede insanlar diledikleri gibi saat kulesinin tadını sevdikleri ya da yalnızca kendileri ile birlikte çıkarabilirler.