Kocaeli Karaaslan tesisleri sizlerin doğa ile iç içe vakit geçirebilmenizi sağlar. Burada insanlar direkt olarak doğanın içindedir. Bulunan ormanlık alan, akan dere yatağı ve temiz hava insanları kucaklar. Beşeri hayatın bizlere ister istemez etki ettiği betonlaşmaya alışma ve kirli havanın etkisi burada görülmez. Burada sadece doğa ve insan vardır. Bu alanlarda konaklamak istiyorsanız bu tesisleri tercih edebilirsiniz. Çeşitli aktiviteler bu alanlarda sıkça yapılmaktadır. Alanlara ise her yerden insan gelmektedir. Dileyen bu alanlarda kamp yapabilmektedir.

Kocaeli Karaaslan’da Hangi Aktiviteler Mevcuttur?

Kocaeli Karaaslan dinlenme tesisleri aracılığı ile insanlar bu alanda diledikleri gibi vakit geçirebilir. Bu alanın en önemli özelliğiyse doğa ile iç içe olmasıdır. Doğa sizi kucaklar. Doğanın içerisinde geçirdiğiniz ya da geçireceğiniz her saat temiz hava ile ciğerleriniz dolacaktır. Ormanların içerisinde geçirdiğiniz vakit ve akan suların sesleri size bu yolculukta arkadaşlık yapacaktır. Doğada bulunan kuşların cıvıltıları da sizleri yalnız bırakmayacaktır.

Alanda yapılacak en önemli ve en keyifli şey kamp ve doğa yürüyüşüdür. Bulunan alanın sahip olduğu temiz hava ve ormanlar insanların orada kamp yapıp vakit geçirmesi için bir davetiye niteliğindedir. Burada keyifli bir biçimde kamp yapabilirsiniz. Kamp boyunca ise doğa sizleri yalnız bırakmayacaktır. Kampın yanındaysa dilerseniz doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri sayesinde etrafı keşfedebilirsiniz. Yeni yerler görebilir ve doğayı çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Çoğu insanın şehirde yaşaması ve buradan bunalması mümkündür. Yapılan doğa yürüyüşü ve kamplar aracılığıyla ise bu bunaltı atılmaktadır.

Yapılan kamplar sayesinde doğada yakından vakit geçirebilirsiniz. Yapılan kamplar boyunca geçirdiğiniz her an sizi doğaya daha yakın hissettirir ve onu daha çok sevmenizi sağlar. Bunun yanında çocuk sahibi olan birey veya bireylerin bu kampları kullanması da önemlidir. Doğada çocukların geçireceği vakit onun doğaya kendisini yakın hissetmesi için önemlidir. Burada geçireceği vakit boyunca çocuk, doğayı daha yakından tanıyacak ve onu nasıl koruması gerektiğini öğrenecektir.  Bu sayede insanlar çocuklarına doğa sevgisini aşılayabilirler. Bu yüzden yapılacak kamplar hem bireylerin kendisi için huzur verici ve keyifli olabilirken hem de çocuklar için önemli ve keyif vericidir. Yürüyüş imkanlarıyla birlikte bu alanda dilediğiniz gibi yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşleriniz sayesinde ise doğayı çok daha yakından tanıyabilir bitkilerle ve temiz havayla baş başa vakit geçirebilirsiniz

Kocaeli Karaaslan Ulaşım Kolaylığı

Kocaeli Karaaslan alanına ulaşım düşünülenden kolaydır. Bu alana ulaşımı navigasyon aracılığı ile sağlayabilirsiniz. Bunun yanında takıldığınız ya da kafa karışıklığı olan yerlerde insanlara da sorabilirsiniz. Bu alan oldukça popüler olduğu için kişiler tarafından kolaylıkla bilinebilir ve tarif edilebilir. Şehirlerden ise Kocaeli’ne ulaşım kolaydır. Zor bir bölgede bulunmayan Kocaeli’ne ulaşımı yaptıktan sonra Karaaslan bölgesini rahatlık ile bulabilirsiniz.